Chojnik - Karkonoski Festiwal Biegowy jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z biegami górskimi. W sobotę rozgrywane są biegi na trzech dystansach: Półmaraton z górką (28 km 1291 m. przewyższenia), Chojnik maraton (46 km i 2229 m) oraz Ultra Chojnik (102 km i 5025 m). Dodatkowo w piątek wieczorem jest rozgrywany Chojnik Vertical – 2,5 km biegu na stromym podejściu do zamku.

Zbiegamy z rynku. Szeroka, płaska ulica prowadzi za miasto. Niebieskie i czerwone światła policyjnych motocykli migają na skrzyżowaniach. Odbijają się od mokrego asfaltu. Rozpraszają mgłę. Miasto w zasadzie śpi, ale dobrze mieć pewność, że nikt nie wyskoczy. Jest gęsta mgła. Bez zabezpieczenia mogłoby być naprawdę groźnie.

Bieg Konstytucji 3 Maja to jedna z imprez, którą darzę sentymentem. W raz z Biegiem Powstania i Niepodległości stanowią Warszawską Triadę Biegową, cykl biegów z historią w tle, upamiętniających jedne z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. Pełną Triadę udało mi się jak dotąd ukończyć dwukrotnie, w 2004 i 2007 roku.